Ολοήμερο σχολείο διευρυμένου ωραρίου

Πρόγραμμα αθλητικής δράσης «Kids Athletics»

Στις 21/11/2013 ημέρα Πέμπτη, οι μαθητές των τμημάτων Γ'1, Β'1 και Β'2 συμμετείχαν στο πρόγραμμα "Kids Athletics" που έλαβε χώρα στο Παναθηναϊκό Στάδιο.
        Το πρόγραμμα υλοποιείται κάθε χρόνο με τη συνεργασία του Υπουργείου Παιδείας, του Σέγας και της Δ.Ο.Ε. και έχει στόχο να φέρει τα παιδιά/μαθητές των αναπτυξιακών ηλικιών σε επαφή με τα αθλήματα του Στίβου, της Πετοσφαίρισης και της Καλθοσφαίρισης.
        Τα παιδιά μέσω συστήματος αυτόματης ξενάγησης γνώρισαν κάθε γωνιά του Σταδίου καθώς και την ιστορία του.
        Συνοδοί εκπαιδευτικοί ήταν οι: Στυλιανή Κοκοβέ, γυμνάστρια των Β' & Γ' τάξεων, Βασιλική Βασιλοπούλου δασκάλα του Γ'1, Άννα Σταυρινάδη δασκάλα του Β'1, Έφη Παναγιωτοπούλου δασκάλα του Β'2. Επίσης συνόδευε και η πρώην παίχτρια πετοσφαίρισης της Εθνικής ομάδας γυναικών Σοφία Αγγελάκη.
        Από το πρόγραμμα της αθλητικής δράσης, επιλέξτε τις φωτογραφίες που βλέπετε παρακάτω για να τις μεγεθύνετε.

Στυλιανή Κοκοβέ, εκπαιδευτικός Φυσικής Αγωγής (ΠΕ11)

Τελευταία ενημέρωση: 29-4-2014, 19:19